Filminurk

Siit lehelt leiad , maailmas palju kõneainet pakkunud, tugeva sõnumiga keskkonnaalaseid reklaame – lõbusaid ja sellised, mille vaatamise järel valitseb ruumis tavaliselt vaikus – ENJOY!

 

 

NATURE IS SPEAKING

Hollywoodi megastaarid Julia Roberts, Penelope Cruz, Robert Redford, Harrison Ford andsid 2014 aastal “Loodusele” oma hääle. Eriline reklaamikampaania, mille võimas sõnum meenutab, kes on planeedil peremees. Loodus on toitnud liike, mis on kordades võimsamad, kui inimene ja hävitanud liike, mis olid kordades võimsamad, kui inimene. “Ma ei vaja inimesi, teie vajate mind”. Reklaami mõte on inimestele meenutada, et kuigi me oleme hakanud arvama, et maailm ja loodus kuulub meile ja meie võime siin teha mida tahame, siis tegelikkuses oleme me vaid üks osa sellest.

Reklaami tellis rahvusvaheline looduskaitse organisatsioon Conservation International. Reklaami loojaks oli reklaamiagentuur TBWA, kunstiline juht Lee Clow, mees, kes 1984 aitas Applel turule siseneda. http://www.conservation.org

Jääkaru

Lennuliiklus üha kasvab ja sellega kasvab ka atmosfääri paisatavate süsihappegaaside hulk. Üks keskmine Euroopa sisene lend tekitab keskmiselt 400 kg kasvuhoonegaase. Reklaamiagentuur Mother teisendas selle koguse jääkarudeks, kes keskmiselt kaaluvad 400 kg. Mõjuvõimsama pildi saamiseks näidati reklaame ainult kinodes filmiseansside eel.

JÄRGNE KONNALE

Sa ei pea reisima maailma lõppu, et kaitsta loodust. Heaks sammuks on juba see, kui tarbid vastutustundlikult toodetud kaupu.  Vastutustundlikku ja loodust säästva valikuid propageeriva “Rohelise konna”  kampaania 2012 aastal.
Keskkonnahoidlikku sõnumit edastavad reklaamid, ei pea olema surmtõsised vaid võivad ka olla lõbusad.

KLIIMA SOOJENEMISE RONG ja TIK-TAK

Need kaks reklaami anti välja Ameerikas The Advertising Council and Environmental Defense koostöös. Reklaamikampaania leidis aset USA-s ja Inglismaal. Valmistati kaks reklaami – RONG ja TIK-TAK. Teadlased ütlevad, et kliima soojenemise tugevamad tagajärjed jõuavad meieni 30 aasta pärast, see tähendab, et paljusi see ei puuduta. Aga nende lapsi…?

www.fightglobalwarming.com

RINGMAJANDUS

Mis on ringmajandus? Vaata seda 2 minutilist animatsiooni, see annab kiirülevaate, mis on ringmajadnus, mida peame tegema, et vähendada maailma saastatust, kuidas peaksime disainima tooteid ja teenuseid, et tagada loodusressursside vastutustundlik kasutamine ja maailma jätkusuutlikkus.

https://www.ellenmacarthurfoundation.org/