10 MÜÜTI JÄÄTMETE SORTEERIMISE KOHTA

Jäätmete sorteerimine on üks neid teemasid, mis aastast aastasse jätkuvalt kirgi kütab ning mille ümber on kogunenud omajagu müüte ja väärinfot. Niisiis kogusime kokku ja lükkame ümber 10 levinud arusaama.

VAATA JÄRGI

SORTEERIMISJUHENDID

KOJU JA KONTORI
EST | RUS
PAKENDID
EST | RUS| ENG
KAS TEADSID?
Suurima osa meie kodus tekkinud jäätmetest moodustavad biojäätmed (33%), vanapaber (18%) ning metall- ja plastpakendid (18%). Neid materjale on väga lihtne eraldi koguda ja ümber töödelda.
BIG-BAG
EST | RUS
EHITUSJÄÄTMED
EST | RUS | ENG
OHTLIKUD
EST | RUS

AITAD SAAVUTADA SÄÄSTVA ARENGU EESMÄRKE

2015. aastal püstitasid ÜRO liikmesriigid kokku 17 eesmärki, mille abil vähendada vaesust, ebaõiglust ja ebavõrdsust ning lahendada kliimakriis 2030. aastaks. Arvestades, et maailmas elab täna üle 8 miljardi inimese, kes toodavad iga päev jäätmeid, on jäätmete sorteerimisel otsene või kaudne mõju kõikide püstitatud eesmärkide saavutamiseks.

MEISTERDAMIST LASTELE

 

 

 

 

 

Harjuta sorteerimist läbi meisterdamise! Laadi alla ja prindi välja A3 sorteerimise tööleht, kuhu lapsed saavad vanadest ajakirjadest ja -lehtedest esemeid välja lõigata ja vastavasse kastikesse paigutada.

 

LAADI ALLA
KAS TEADSID?

 

Biojäätmetest saab teha biokütust, vanapaberist uut pabermaterjali, plastpakenditest rõivaid, metallpurkidest autode varuosi ja klaastaarast uusi klaaspudeleid! Sorteerimine aitab säästa kriitilises seisus loodusvarasid.

 

LOE ROHKEM

Kuidas minu jogurtitopsist pildiraam saab?

Kas lapsed teavad, et nende tühjaks söödud jogurtitopsist on võimalik teha pildiraame või pistikupesasid? Tagasi Kooli e-tunni raames õpetame, miks ja kuidas igapäevaseid jäätmeid õigesti sorteerida ja mis neist lõpuks edasi saab. Lisaks anname kaasa näpunäiteid, kuidas igapäevaselt vastutustundlikumaid tarbimisvalikuid teha.

E-TUND 1.-3. KLASSIDELE

Peame õppima uutmoodi mõtlema

Viimased aastakümned on inimkond võtnud loodusest materjale (puitu, vett, mineraale jm), teinud neist asju, mis seejärel kõigest paari kasutuskorra järel ära on visatud. See on olnud vastutustundetu eluviis, mis on meid viinud tõsise keskkonnakriisini. Keskkonna päästmiseks on ainuke võimalus muuta tänaseid tarbimisharjumusi ja liikuda täielikult üle ringmajanduse põhimõtetele.

Mis on ringmajandus?

KESKKONNAST HOOLIMINE ON OSA KAASAEGSEST ELUSTIILIST

On hulganisti väikseid otsuseid, mille rakendamine ja harjumuseks muutmine igapäevaelus teeb hindamatu teene keskkonnale. Olgu selleks jäätmete sorteerimine, eetilised ostuvalikud, toodete korduvkasutamine, liha tarbimise vähendamine või rattaga liiklemine.

LOE ROHKEM