LUGU, MIS KESTAB ÜLE KAHE SAJANDI

Ragn-Sells on kolmanda põlvkonna pereettevõte, mis sai alguse juba 1881. aastal.
See on lugu, mille üle on uhked kõik ragnsellslased ja mis kannab meid tänase päevani.

1881
Amandus Sellberg asutas Rootsis ühe hobusega hobuveofirma, et viia päeval turule kaupa ja korjata õhtul koduteel kokku linnaelanike biojäätmed enda põldude väetamiseks.
1928
Amanduse poeg Ragnar Sellberg jätkab ettevõtte arendamist, hakates pakkuma jäätmekäitlusteenust koduomanikele. Tegevuse missiooniks sai puhtama keskkonna jätmine tulevastele põlvedele.
1992
Teise välisriigina laienes Ragn-Sells Eestisse, avades peakontori Haapsalus ja olles esimene eraomandis jäätmekäitlusettevõte Eestis. Juba kaks aastat hiljem laienes Ragn-Sells üle Eesti.

RAGN-SELLSI VANKUMATU MISSIOON

Alates 1881. aastast on maailm tundmatuseni muutunud, kuid Ragn-Sellsi väärtused ja missioon on jäänud samaks – otsida pidevalt uusi võimalusi, kuidas pealtnäha kasututest asjadest uut väärtust luua. Muuseas, ka Ragn-Sellsi peakontor asub siiani nendes samades Stockholmi lähistel asuvates hoonetes, kus enam kui 100 aastat tagasi Amandus tegevust alustas. Ka täna toimuvad seal meie kohtumised, konverentsid ja õhtuti isegi saunatamised!

„I WANT TO BELIEVE THAT OUR WORLD IS TOO BEAUTIFUL TO END.“

Ragnar Sellberg

KESKKONNASÕBRALIK MÕTTEVIIS JÕUDIS EESTISSE

1992. aasta oktoobris laienes Ragn-Sells Eestisse, tuues kaasa 5 kaasaegset jäätmeveokit ja esimesed vahetatavad plastkonteinerid. Lisaks võeti missiooniks kohalike elanike harimine. Inimestele jagati prügikotte ja õpetati jäätmeid konteinerisse panema. Edasijõudnutele õpetati sedagi, et eraldi tasub koguda paberit ja plekkpurke, sest neid on võimalik uuesti kasutada.

TAASKASUTUSMÄRK ON BRÄNDI LAHUTAMATU OSA

Alates 1999. aastast on Ragn-Sells brändi lahutamatuks osaks olnud taaskasutust sümboliseerivad kolm noolekest. „Meie jaoks sümboliseerib see lõputut tööd nii algusaastatel kui ka täna, et hoida ringluses võimalikult palju ressursse.“ – Folke Jackson, Ragn-Sells Grupi kommunikatsioonidirektor 90ndatel.

ESIMENE PÄEV EESTIS

Video, mis toob muige alati suule! Just sellised nägid välja Ragn-Sellsi esimesed autod, konteinerid ja tööruumid Haapsalus. Rootslastest juhtidele jäi päev alatiseks meelde!

VAATA VIDEOT
30 AASTAT EESTIS

1. oktoobril 2022 tähistas Ragn-Sells Eesti enda 30. juubelit! Aastatega on Ragn-Sells kasvanud juhtivaks keskkonna- ja ringmajandusettevõtteks Eestis.

VAATA AJAJOONT

RAGN-SELLS GRUPP 2021 NUMBRITES

TÄNA TEGUTSEME KOLMES VALDKONNAS

Läbi aastate on Sellbergide pere südameasjaks olnud leida üha uusi viise keskkonna hoidmiseks. Seeläbi oleme traditsioonilisest jäätmekäitlusest liikunud kolme eraldi ärisuunda – Recycling ehk materjalide kogumine ja ringlusesse suunamine, Treatment & Detox ehk ohtlike jäätmete käitlus ja saastunud materjalide puhastamine ja New Value Chains ehk biokaevandamine.

LOE EDASI

RAGN-SELLSI EESMÄRGID
Ragn-Sellsi eesmärk on olla 2030. aastaks kliimapositiivne ettevõte ja juhtida ühiskonna üleminekut ringmajandusele. Loe meie eesmärkide ja tegemiste kohta lähemalt liikudes lehele „Jätkusuutlikkus“.

JÄTKUSUUTLIKKUS
LIITU RAGN-SELLSIGA
Ragn-Sells on Sinu võimalus töötada tulevikuvaldkonnas ja muuta päriselt maailma. Tutvu Ragn-Sellsi väärtuspakkumise, üksuste ja rollidega karjäärilehel ning anna meile endast teada! Ragn-Sellsi uksed on väärt inimestele alati lahti.

KARJÄÄRILEHT