Pakendikott

Pakendikott on mugavaim sorteerimislahendus eramajadele. Te ei pea sorteeritud pakendeid viima pakendikonteinerisse, vaid Ragn-Sells viib pakendikoti ära otse kodu juurest. Pakendikoti teenusega on liitunud juba üle 13 000 perekonna.

5 PÕHJUST MIKS TELLIDA PAKENDIKOTT

 • Pakendid viiakse ära kodu juurest (ei pea viima kaugel asuvasse pakendikonteinerisse)
 • Üks kott kuhu saad panna kõik puhtad pakendid (koti kaal tohib olla täidetuna kuni 10 kg).
 • Pakendikoti teenus on paljudes piirkondades tasuta. Vaata tasuta piirkondade listi siit. Teistes asulates on teenus 2.22€/tk.
 • Saadame kogumispäeva eel meeldetuletuse.
 • See on Sinu panus keskkonda, sest pakendid lähevad taaskasutusse.

Kuidas tellida

1. Esita tellimus siin või kirjuta info@ragnsells.ee.
3. Peale lepingu sõlmimist saadame teile esimesel korral pakendikoti postiga.
4. Edaspidi viime selle ära iga 28-päeva tagant ja jätame postkasti uue koti.

 

 

 

 

 

MIDA VÕIB PAKENDIKOTTI PANNA
Pakendikotti kogu puhtad pakendid. Siit leiad täpsema pakendikoti sorteerimisjuhendi. Prindi see välja ja kinnita külmkapile.

 

 

 

 

KAS PABERIT VÕIB PANNA PAKENDIKOTTI
Jah, aga seo see enne pakendikotti panekut kinni või pane eraldi kotiga pakendikoti sisse. Nii ei segune see muu materjaliga. Paber nimelt sorteeritakse eraldi sorteerimisliinil muudest pakenditest eraldi.

 

 

 

 

UUE KOTI LEIAD POSTKASTIST
Uue pakendikoti leiad postkastist. Kui Sul tekib kuu jooksul pakendeid rohkem kui üks kott mahutab, siis telli lisakott info@ragnsells.ee. Lisakott saadetakse postiga ja tellimine on tasuline (tasulise teenuse piirkonnas 3.84 €; tasuta teenuse piirkonnas 1.80 €).

NB! Kui vajad kuus rohkem kui 2 kotti, tuleb kogumiseks tellida pakendikonteiner (lisandub konteineri renditasu).

 

 

 

MILLAL TOIMUB ÄRAVEDU
Pakendikott viiakse ära 1x 28 päeva tagant. Tühjendusepäeva meeldetuletuse saadame Sulle e-mailile. Lisaks saad tühjenduspäeva vaadata iseteenindusest.

 

 

 

TÕSTA KOTT VÄRAVA TAHA
Äraveopäevaks tõsta pakendikott värvava taha nähtavale ja kättesaadavale kohale hiljemalt kell 6:00.

 

 

 

EI SAA KOTTI VÄLJA PANNA
Kui oled reisil või ei saa muul põhjusel kotti välja panna, tühista teenus hiljemalt kaks päeva enne veopäeva läbi Ragn-Sellsi iseteeninduse. Nii ei lisandu tühisõidu arvet summas 5.40€.

 

 

 

PAKENDIKOTT KONTEINERIS
Kui panete pakendikoti konteinerisse, teavitage sellest kindlasti klienditeenindust. Pakendkotile, mis on tühjenduspäeval asetatud konteinerisse, lisandub konteineri tühjendustasu 1,44€. Teenuse tasuta kasutamiseks tõstke palun pakendikott äraveopäeval aia äärde.

Pakendikoti teenuse tingimused

 • Pakendikoti teenus on mõeldud eramaja klientidele (KÜ-dele konteiner)
 • Pakendikoti teenus on paljudes piirkondades tasuta. Vaata tasuta piirkondade listi siit. Teistes asulates on teenus 2.22€/tk.
 • Pakendikoti äravedu toimub iga 28 päeva tagant (alati samal nädalapäeval)
 • Kui soovid pakendikoti äraveost, loobuda teavita sellest Ragn-Sellsi 2 tööpäeva ette nii ei lisandu arvele tühisõidu teenustasu 5.40 €
 • Loputa vajadusel eelnevalt pakendeid, sest taaskasutuseks sobivad vaid puhtad pakendid.

Mis saab pakenditest edasi

Pakendid läbivad täiendava sorteerimise, et liigitada need materjali järgi.  Sorteerime materjale kokku 90-sse erinevasse liiki. Ainuüksi plastikuid 35 erinevasse liiki.  Edasi lähevad sorteeritud pakendid pakkimisse, peale mida ekspordime need Rootsi, Saksamaale, Hiina ja paljudesse teistesse riikidesse, kus pakendid, purustatakse, veelkord pestakse ja muudetakse uuesti tooraineks.

Plastpudelitest saavad spordirõivad, jogurtitopsidest…

Näiteks valmivad plastpudelitest erinevaid spordirõivaid,  veinipudelitest uuesti pudelid ja klaasvill, alumiiniumpurkidest autod, jogurtitopsidest stepslid. Patareidest päikesekreemid jne. Loe taaskasutamisest rohkem Keskkonna sektsioonist.

Loe lisaks: Müüt või tegelikkus: kas sorteeritud jäätmed kallatakse  kokku

Ragn-Sells AS osutab teenust koostöös Tootjavastutusorganisatsioon OÜ-ga

Ragn-Sells AS osutab tasuta pakendijäätmete kogumise teenust koostöös Tootjavastutusorganisatsioon OÜ-ga. Tasuta teenuse puhul on tasujaks Tootjavastutusorganisatsioon OÜ.

Telli või
küsi lisa

  Teised teenused

  Kanalisatsiooni puhastamine

  Kanalisatsioon läks umbe, nüüd on tähtis kiirelt tegutseda! Teenuse tellimiseks kirjutda info@ragnsells.ee – Ummistuste likvideerimine – Torustike läbipesemine – Kaevude...

  Süvamahutid

  Kaunis ja terviklik koduümbrus on põhjus, miks süvakogumismahutite ehk maa-aluste prügikonteinerite paigaldamine on muutunud järjest populaarsemaks. Nagu nimigi ütleb, asub...

  Korraldatud Jäätmevedu

  Siit lehelt leiate infot Ragn-Sellsi poolt teenindatavate korraldatud jäätmeveopiirkondade kohta. Saate infot kelle poole peab pöörduma, et saada jäätmeveost vabastust,...

  Big-Bag kott

  Big-Bag kott on suurepärane lahendus ehituse, remondi, suurkoristuse või kolimise käigus tekkivate jäätmete kogumiseks ja äraveoks. Big-Bag on heaks alternatiiviks...

  Prügikonteinerite müük ja rent

  Müüme ja rendime laias valikus nii suuri kui väikeseid jäätmekonteinereid, prügikaste ja teisi jäätmete kogumisvahendeid õue või tuppa. Ragn-Sellsi tootevalikus...

  Ehitusjäätmete vedu

  Kodu uuendamine on üks mõnusamaid tegevusi, kuid iga ehitatud ja remonditud ruutmeeter toob kaasa jäätmeid – kipsi, puitu, klaasi, metalli....