Ajalugu

Öeldakse, et need, kes ei mäleta minevikku, elavad tulevikuta. Ragn-Sellsi ajalugu on aukartustäratav, ulatudes läbi kahe sajandi. See on lugu, mis paneb kuulajatel silmad särama. Kõik sai alguse 140 aastat tagasi Rootsis, kui pisikese Sellbergide talu peremees viis oma ainsa hobusega turule kaupa ja tagasi koju sõites, korjas üles linnaelanike prügi. Talumees oli tark, ta korjas üles vaid sellise prügi, mille sai põllule laotada ja millest põllumaa sai juurde rammu uute asjade kasvatamiseks.

Maailm on vahepeal tundmatuseni muutunud, kuid Ragn-Sells kuulub endiselt sellele samale Sellbergide perele. Ka Ragn-Sellsi peakontor asub samades, järvekaldal paiknevates hoonetes, kus 140 aastat tagasi.

Ajaga ei ole muutunud ka ettevõtte eesmärk otsida pidevalt uusi võimalusi, kuidas saaks teistele kasutuna tunduvaid asju uuesti kasutada. Aastatega on Ragn-Sellsist saanud Skandinaavia suurimaid taaskasutuse ja materjalidega tegelevaid ettevõtteid.

Ragn-Sells Eesti kuulub emaettvõttele Ragn-Sellsföretagen AB. Ragn-Sells tegutseb neljas riigis – Eesti, Rootsi, Norra ja Taani.

Ragn-Sells Eestis

Eestis alustas Ragn-Sells tegevust 1992. aastal kontoriga Läänemaal, Haapsalus. Ragn-Sells oli esimene eraomandis olev jäätmekäitleja, ettevõte tõi endaga kaasa kaasaegsed prügiveokid ja võttis esmakordselt Eestis kasutusel vahetatavad konteinerid. Kaks aastat hiljem laieneb Ragn-Sells üle Eesti.

Kogu oma tegevuse jooksul on Ragn-Sells panustanud keskkonnasõbralikku käitumisse, esimesena jäätmekäitlejana hakkab ettevõte eraldi koguma vanapaberit, annab välja Aasta Taaskasutaja auhinda, et rõhutada ühiskonnas jäätmete sorteerimise ja taaskasutamise vajadust; kogub eraklientidelt tasuta kokku pakendijäätmeid.

Praeguseks on Ragn-Sells Eestis tegutsenud 29 aastat. Ettevõte on spetsialiseerunud taaskasutusele suunatud jäätmekäitlusalaste teenuste osutamisele kogu Eestis, taaskasutatavaid materjalid eksporditakse üheksasse eri riiki.